Vánoční výstava

Již se stala tradiční akcí naší školy vánoční výstava žákovských prací a keramického kroužku spojená s vánoční dílnou pro všechny, kteří se chtějí do školy podívat na to, jak jsou naše děti šikovné a strávit zde v příjemné předvánoční atmosféře pěkné odpoledne plné hezkých nápadů. Ve vánoční dílně si pak mohou děti se svými rodiči vyrobit hezkou vánoční ozdobu do květináče nebo na vánoční stromek. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a podpořili výtvarné aktivity dětí.

Mikulášská nadílka

A opět tu máme Mikuláše a jeho nadílku. Jako každým rokem chodí Mikuláš se svou družinou do základní i mateřské školy, aby zde nadělil těm hodným, ale i trochu zlobivým dětem něco dobrého na zub. Samozřejmě, že děti musely za obdarované sladkosti přednést básničku, zazpívat písničku, nebo alespoň slíbit, že budou hodné. Tak Mikuláš si to příští rok zkontroluje.

Soutěž v anglickém jazyce

Žáci 4. ročníku se zúčastnili soutěže v anglickém jazyce, kterou pořádala ZŠ Bedihošť. Hodnotila se slovní zásoba, rozhovor v anglikém jazyce a další jazykové dovednosti prověřované hravou formou. Naši čtvrťáci byli tak dobře připraveni, že získali v této soutěži 1. místo. Proto gratulujeme Haničce Souralové a Jindrovi Sládkovi za úspěšnou reprezentaci naší školy.

MŠ ve škole podruhé

Již podruhé se přišly podívat mezi naše školáky i děti z mateřské školy. Své znalosti a dovednosti si vyzkoušely tentokrát z předmětu český jazyk. Žáci si společně četli pohádku O Zlatovlásce a přitom plnili různé úkoly v pracovních listech, které si pro ně připravila paní učitelka Kapounková. Děti byly moc šikovné, a tak s ivšechny odnesly ze školy další pochvalu.

Rozsvěcení vánočního stromu

V pondělí 2.12. se rozsvěcoval vánoční strom v Kralicích na Hané. Před budovou základní školy bylo v tento den opravdu veselo. Nejprve přivítal občany pan starosta Pavel Kolář a popřál všem příjemné prožití vánočních svátků, a poté vystoupily se svým programem písní a básní děti z místní mateřské a základní školy. Se svým veselým tancem vystoupily i děti z tanečního kroužku zumby pod vedením slečny V. Bašné. Následoval pestrý program plný písniček a tanečků, který si pro děti připravil šašek Viky.

Soutěž "O hanácké vdolek"

Ve čtvrtek se konala soutěž starostů "O hanácké vdolek", tentokrát opět v Dubanech. Sjela se sem dvacetičlenná družstva z okolních škol, aby zde poměřila své síly ve zdatnosti a obratnosti. Postupně žáci soutěžili v deseti disciplínách. Nešlo ani tak o vítězství jako spíše o radost z pohybu, ze soutěžení a ze společnoho setkání všech zúčastněných. Děti dostaly bohaté občerstvení a samozřejmě si všechny pochutnaly na výborných hanáckých vdolcích.

Výroba adventních věnečků

Ve čtvrtek jsme se sešli v budově základní školy, abychom si společně vyrobili hezké adventní věnce. Svým bohatým materiálem i radou nám byly ku pomoci dvě odbornice na aranžmá květin - p. Dopitová a p. Nosálová. Všichni zúčastnění byli se svými výtvory spokojeni a odnesli si do svých domovů hezkou adventní výzdobu.

Beseda s hasiči

Každým rokem se uskuteční pro žáky 2. a 3. ročníku beseda s hasiči. Žáci se zábavnou formou dozvědí, jak se chovat v případě požáru, jak takový požár nahlásit a co všechno hasiči dělají. Děti si také mohly samy vyzkoušet, jak se hasič cítí ve své uniformě a jak vypadá takový zásah hasičů při nehodě nebo při požáru. Beseda byla pro žáky velmi zajímavá a poučná.

Vojáci v Kralicích

Již tradičně si v Kralicích na Hané připomínáme koncem listopadu prusko-rakouskou bitvu z r.1805 návštěvou vojenské historické posádky. I letos se mohly děti podívat, jakou výzbroj měli tehdejší vojáci a dokonce se směly svézt na povoze taženém párem koní, který vojákům sloužil především na převoz materiálu a střelného prachu. V tomto chladném počasí se mohly děti ohřát teplým čajem a výbornou čočkovou polévkou.

Školní kolo pěvecké soutěže

V pátek jsme uspořádali školní kolo pěvecké soutěže "O hanýckyho kohóta". Děti měly za úkol zazpívat lidovou píseň a odborná porota (paní učitelky) hodnotila čisé tóny písničky i její rytmus. Soutěžilo se ve třech kategoriích: prní ročník, druhý a třetí, čtvrtý a pátý ročník. Na obrázcích vidíte vítěze jednotlivých kategorií. Do okresního kola pak postupuje vítěz z druhé a třetí kategorie. Budeme našim kamarádům držet palce!